leto vo vysokej ikonaKysucká dedinka Vysoká nad Kysucou pripravila pre svojich obyvateľov, priaznivcov obce i návštevníkov regiónu bohatý letný program. Podujatia pre deti, letné kino, športové zápolenia i púť ku miestnej kaplnka vyplnia čas dovoleniek a letných prázdnin. Obec okrem toho ponúka aj možnosti na pešiu turistiku na Javorníky a do miestnych osád a vhodný terén cykloturistiku.

programDKDom kultúry v Čadci pripravuje pre obyvateľov i návštevníkov regiónu zaujímavé podujatia, ktoré svojim rôznorodým charakterom naplnia očakávania i náročných divákov. Súčasťou ponuky Domu kultúry je aj Galéria Mesta Čadca, ktorá sa nachádza v budove Mestského úradu.

mesto cadca detom

Mesto Čadca a Dom kultúry v Čadci pripravili v spolupráci s mestskými vzdelávacími subjektmi a ďalšími partnermi pri príležitosti Medzinárodného dňa detí bohatý a pestrý cyklus podujatí. Začíname na Matičnom námestí už 30. mája 17. prehliadkou kysuckých mažoretiek a končíme 8. júna koncertom laureátov.

kinoDKDom kultúry v Čadci ponúka v priestoroch kina premietanie filmov rôznych žánrov. Premieta sa každý deň okrem pondelka a štvrtka v časoch 17:00 a 19:30. Premietanie pre deti je zvyčajne v nedeľu o 15:00 hod.

KalendariumV priebehu roka jednotlivé kysucké obce a mestá pripravujú podujatia, ktoré sú tradičné pre náš región. Sú však aj také, ktoré sú výnimočnejšieho rázu, pripravované pre zábavu a oddych, športové a spoločenské vyžitie.

pomozme prirodeO tom, že si prírodu nevážime, sa môžme presvedčiť pohľadom na svoje okolie. Záhrada možno ukážková, ale za plotom nás už smeti netrápia. Sme nevšímaví a ľahostajní k prostrediu, v ktorom žijeme, pracujeme a vychovávame svoje deti. 

zima webZima je už za nami a s ňou sa ukončilo aj zimné kolo súťaže pre rodiny s deťmi - Kysuce sú pre rodiny súce. Môj kysucký cestopisník sprevádzal detských cestovateľov po tých najkrajších miestach v regióne. 


cestopisnik zimaZima je pre mnohých ľudí najkrajším obdobím v roku. Zvlášť deti majú radosť zo stavania snehuliakov, spúšťania sa na sánkach, boboch i klzákoch. Nemôžeme opomenúť ani  lyže a bežky, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou výbavy na Kysuciach. 

V modrom lese 6Srdečne pozývame všetkých rodičov, starých rodičov so svojim vnúčatami a ostatných priateľov interaktívneho umenia do Galérie mesta Čadca na netradičnú výstavu pre deti i dospelých s názvom V modrobielom lese. Galéria sa nachádza v budove Mestského úradu v Čadci (vchod od kostola). Galéria je otvorená v pracovné dni od 8 do 16 hod.