zima vyhodnotenieZimné obdobie je už nenávratne za nami a s ním aj zimná súťaž, ktorú si pre tých najmenších výletníkov pripravila Organizácia cestovného ruchu Kysuce. 

logo visegradOrganizácia cestovného ruchu Kysuce spolu so svojimi partnermi pripravila projekt na podporu a propagácie lyžiarskeho bežeckého športu na slovensko - poľsko - českom pohraničí. V rámci neho vytvoríme mapu lyžiarskych bežeckých trás, lyžiarskych stredísk a servisov na pohraničí.

srnka zimaZima je pre mnohých ľudí najkrajším obdobím v roku. Zvlášť deti majú radosť zo stavania snehuliakov, spúšťania sa na sánkach, boboch i klzákoch. Nemôžeme opomenúť ani  lyže a bežky, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou výbavy na Kysuciach. 

thumb cestopisnikPrázdniny sa blížia a vy už hľadáte program pre svoje deti či vnúčatá? Už od 15. júna 2017 štartuje veľký letný projekt Organizácie cestovného ruchu Kysuce s názvom "Kysuce sú pre rodiny súce". Vo vynovenom šate, s novými pravidlami súťaže i novými zapojenými miestami prichádza ku Vám opäť po roku "Môj kysucký cestopisník". 

thumb Trenčín 6Vzhľadom na bezpečnostné hrozby v zahraničných dovolenkových destináciách, čoraz viac Slovákov hľadá inšpiráciu a tipy na strávenie letných mesiacov u nás doma. Nebolo tomu inak ani na 5. ročníku regionálneho veľtrhu cestovného ruchu Region Tour v Trenčíne, ktorý sa konal 13.-14. mája 2016. 

cadca v parizi malaCelé podujatie „Týždeň Kysúc v Paríži“, ktoré sa konalo od 8. apríla do 17. apríla 2016 vo francúzskom Paríži, vzniklo na základe iniciatívy rodáčky z Kysúc Dany Jedinákovej a Spolku rodákov z českých krajín a Slovenska (AOTS-Association des originaires des pays tchèques et slovaque).

DSC 0022 kópia

Posledný aprílový utorok sa stretli členovia Organizácie cestovného ruchu Kysuce na spoločnej pracovnej porade. Zámer bol jasný - naplánovať letné marketingové aktivity regiónu tak, aby sa štatistické ukazovatele návštevnosti Kysúc vyvíjali pozitívnym smerom. V jednoduchosti povedané, ako prilákať návštevníkov do regiónu a ponúknuť im hodnotný produkt cestovného ruchu. 

thumb vysoka putRegión Kysuce je od nepamäti spojený so silnou kresťanskou vierou obyvateľov. Svedčia o tom nielen kostoly, ale aj horské kaplnky či prícestné kríže, ktorú sú roztrúsené po celom regióne. Bohatstvo ducha a kresťanskej lásky je pre Kysučanov príznačné.

itfS touto otázkou sa nás obracali návštevníci najatraktívnejšieho a najväčšieho veľtržného podujatia na Slovensku - ITF Slovakiatour, ktorý tento rok oslávil už 22. výročie. Spoločne s veľtrhom Danubius Gastro a výstavami Wellness a fitness a Poľovníctvo a oddych potvrdili posledný januárový týždeň (28. 01.- 31. 01. 2016) svoje významné postavenie na slovenskom trhu.