vyhodnotenie fbLeto je už za nami a s ním aj letný projekt, ktorý pripravila pre najmenších výletníkov Organizácia cestovného ruchu Kysuce. Prostredníctvom "Môjho kysuckého cestopisníka" sme predstavili tie najkrajšie miesta a atrakcie na Kysuciach, ktoré stoja za návštevu či vyskúšanie. 

 

F. PalkoV rámci získavania informácií o činnosti oblastných organizácií cestovného ruchu na Slovensku, navštívil štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR František Palko aj Kysuce.

Stretnutie štátneho tajomníka F. Palka, generálnej riaditeľky sekcie cestovného ruchu I. Magátovej, štátnej radkyne L. Šprochovej a riaditeľa kancelárie št. tajomníka Ľ. Nebeského s predstaviteľmi Organizácie cestovného ruchu Kysuce sa uskutočnilo v piatok 24.10.2014.

 

cyklo - SKOrganizácia cestovného ruchu Kysuce v spolupráci s dotknutými obcami, cez ktoré cyklochodník bude prechádzať, nechala v roku 2013 spracovať projektovú dokumentáciu "Cyklochodník Strieborná Kysuca". Dokumentácia bola v týchto dňoch spoločnosťou Archekta s.r.o. odovzdaná v troch vyhotoveniach investorovi - Organizácii cestovného ruchu Kysuce.

Rakusko SOLDEN 2015 018O tom, že nie všetko funguje v zahraničných strediskách cestovného ruchu bezproblémovo a iba na Kysuciach sa boríme v marketingových i investičných otázkach, sme sa mohli presvedčiť na školeniach v praxi, ktoré pre svoje oblastné organizácie cestovného ruchu (Kysuce, Malá Fatra, Orava, Turiec-Kremnicko, Rajecká dolina, Liptov) pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu Žilinský turistický kraj.

Klokocov 1Posledné októbrové popoludnie patrilo všetkým turistom, návštevníkom a obyvateľom Klokočova, ktorí ho prišli stráviť do prírodnej rezervácie Klokočovské skálie. V tento deň tu pani starostka Veronika Haferová a riaditeľka Organizácie cestovného ruchu Kysuce Emília Sloviaková slávnostne otvorili Náučný chodník Klokočovské skálie.

thumb Krakov 4V piatok, 25. augusta, sa na hlavnom námestí v Krakove v rámci 39. ročníka Medzinárodných trhoch ľudového umenia prezentoval  s bohatým kultúrnym programom Žilinský kraj.

expo15expo2015Kysuce sú regiónom nepoznaným, krásnym vo svojej jednoduchosti, pokorným vo svojej viere, tradičným vo svojom folklóre a umení, dobrosrdečným vo svojej pohostinnosti a zároveň svetovým vo svojich prírodných krásach.
Takto sa prezentoval náš región v talianskom Miláne na Svetovej výstave 2015.

 

GLOB3O tom, že naši severní susedia majú veľký záujem o cestovanie a spoznávanie Slovenska sme sa mohli presvedčiť na jubilejnom 20. ročníku medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu, kúpeľníctva, športového vybavenia a plachtenia GLOB KATOWICE, ktorý sa konal v dňoch 28.-30. marca 2014.

 

Logo - farbaZ iniciatívy mesta Čadca, obcí Makov, Oščadnica, Skalité, Vysoká nad Kysucou a siedmych podnikateľských subjektov pôsobiacich na ich území vznikla dňa 28. februára 2012 organizácia, ktorá si od prvého roku svojej činnosti dala za cieľ podporovať rozvoj cestovného ruchu na území Kysúc. Štatistiky cestovného ruchu nám potvrdzujú, že naše úsilie nevychádza nazmar. Počet návštevníkov v okrese Čadca sa v roku 2013 zvýšil oproti roku 2012 o takmer 12 %