vrchtretina tabulaIMG 7625Najvyšším bodom obce Vysoká nad Kysucou je na vrchu Vrchtretina (925,5 m n. m.) a nachádza sa nad osadou Škradné v miestnej časti Nižný Kelčov.
V pondelok 11. októbra 2021 členovia DHZ Vysoká nad Kysucou, spoločne so starostom obce a v spolupráci s OCR Kysuce, najvyšší bod obce Vysoká nad Kysucou označili osadením informačnej tabule na miesto, ktoré meraním v teréne určil geodet Ivan Šobich.

zed

Výstavba rozhľadne je výsledkom spolupráce obce a Oblastnej organizácie cestovného ruchu Kysuce. Nová rozhľadňa sa stane dominantou náučného chodníka na hrebeňovej trase, ktorý vedie z Oščadnice Píla na Veľkú Raču. 

projekt spoznavanie historieNázov titulku je zároveň aj názvom medzinárodného česko-slovenského projektu, ktorý prebiehal na konci rokov 2018 a 2019 z Fondu malých projektov v rámci programu Interreg V-A.

pramen korna oplotenie

Korňanský ropný prameň je európskym unikátom a kvôli svojej jedinečnosti ho navštevuje množstvo turistov. Posledné roky jeho vzhľad a okolie však nerobili veľkú reklamu obci a ani Kysuciam.

cyklopotulky kysuce

Túto nedeľu na Kysuce zavítal štáb Českej a Slovenskej televízie s úmyslom natočiť reláciu Cyklopotulky. Táto pravidelná relácia vysielaná na Slovenskej aj Českej televízii má za úlohu priblížiť divákom možnosti cykloturistiky v jednotlivých regiónoch Slovenska a Česka.

vyhodnotenie fbLeto je už za nami a s ním aj letný projekt, ktorý pripravila pre najmenších výletníkov Organizácia cestovného ruchu Kysuce. Prostredníctvom "Môjho kysuckého cestopisníka" sme predstavili tie najkrajšie miesta a atrakcie na Kysuciach, ktoré stoja za návštevu či vyskúšanie. 

 

F. PalkoV rámci získavania informácií o činnosti oblastných organizácií cestovného ruchu na Slovensku, navštívil štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR František Palko aj Kysuce.

Stretnutie štátneho tajomníka F. Palka, generálnej riaditeľky sekcie cestovného ruchu I. Magátovej, štátnej radkyne L. Šprochovej a riaditeľa kancelárie št. tajomníka Ľ. Nebeského s predstaviteľmi Organizácie cestovného ruchu Kysuce sa uskutočnilo v piatok 24.10.2014.

 

cyklo - SKOrganizácia cestovného ruchu Kysuce v spolupráci s dotknutými obcami, cez ktoré cyklochodník bude prechádzať, nechala v roku 2013 spracovať projektovú dokumentáciu "Cyklochodník Strieborná Kysuca". Dokumentácia bola v týchto dňoch spoločnosťou Archekta s.r.o. odovzdaná v troch vyhotoveniach investorovi - Organizácii cestovného ruchu Kysuce.

Rakusko SOLDEN 2015 018O tom, že nie všetko funguje v zahraničných strediskách cestovného ruchu bezproblémovo a iba na Kysuciach sa boríme v marketingových i investičných otázkach, sme sa mohli presvedčiť na školeniach v praxi, ktoré pre svoje oblastné organizácie cestovného ruchu (Kysuce, Malá Fatra, Orava, Turiec-Kremnicko, Rajecká dolina, Liptov) pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu Žilinský turistický kraj.