GLOB3O tom, že naši severní susedia majú veľký záujem o cestovanie a spoznávanie Slovenska sme sa mohli presvedčiť na jubilejnom 20. ročníku medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu, kúpeľníctva, športového vybavenia a plachtenia GLOB KATOWICE, ktorý sa konal v dňoch 28.-30. marca 2014.

 

V bohatej ponuke viac ako 200 vystavovateľov z oblasti cestovného ruchu a z rôznych štátov sveta sa nestratila ani prezentácia Organizácie cestovného ruchu Kysuce a krajskej organizácie cestovného ruchu Žilinský turistický kraj.

Návštevníci veľtrhu sa so záujmom zastavovali v našom výstavnom stánku a propagačné materiály išli doslova na dračku. Počas veľtrhu som mala možnosť nielen poradiť návštevníkom, ktoré miesta na Kysuciach nemôžu minúť, ale aj vypočuť si ich vlastné skúsenosti s návštevou nášho regiónu a celého Slovenska. Poliaci si chválili predovšetkým milých ľudí, peknú prírodu, hory a jaskyne. Jeden pán mi ich aj všetky abecedne vymenoval a rozdelil na štátne a súkromné, druhý sa pri ňom zastavil a povedal, že mu chýba navštíviť už len dve J (Mimochodom, koľko Vám?)

Záľubou Poliakov cestovať a spoznávať svoje okolie by sa mohli inšpirovať viacerí z nás. Jeden ľútostivý výrok staršieho pána hovorí za všetko: „Na druhý svet už tak blízko a toľko toho som ešte nevidel". Osobné stretnutia s návštevníkmi, či už potenciálnymi alebo s osobnou skúsenosťou, sú vždy obohacujúce. Z ich postrehov a pripomienok čerpáme aj pri tvorbe plánu našich aktivít a štruktúre a obsahu propagačných materiálov, ktoré vydávame.

Do Poľska sa opäť vrátime v máji, kedy sa zúčastníme Medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu v Krakowe. V najbližšom období nebudeme chýbať ani na miniveľtrhu pútnických miest v Kroměříži a na veľtrhu cestovného ruchu v Trenčíne.

Fotogaléria: