Snowparadise letoOTVORENIE SEZÓNY: 1. mája 2023. Na Veľkej Rači si môžete užiť peknú dovolenku nielen počas zimy, ale aj v jarných a letných mesiacoch. Počas celého sezónneho obdobia sa v stredisku konajú rôzne spoločenské akcie. Oddýchnite si a načerpajte energiu v kysuckej prírode na bicykli aj pešo. Zabavte sa s deťmi na atrakciách, ktoré ponúka najväčšie stredisko letnej zábavy v regióne. 

Lanová dráha Dedovka 

Na vrcholovú stanicu Dedovky sa môžete vyviezť 4-sedačkovou lanovou dráhou, ktorá počas letnej sezóny premáva nepretržite. Jazda na lanovke je možná aj s bicyklom, so psíkom, či invalidným vozíkom. Je dlhá 1200 m a prepravná kapacita činí 2 400 osôb za hodinu.

snowparadise lanovka

Bobová dráha

Hlavnou atrakciou letnej sezóny je bobová horská dráha, ktorá svojou dĺžkou 1 300 m patrí medzi najdlhšie bobové dráhy v strednej Európe. Celá dráha je konštruovaná s prihliadnutím na maximálnu bezpečnosť, pričom jeho maximálna rýchlosť je technicky prispôsobená na 40 km/h. Vozíky sú dvojmiestne, pričom sa na nich môžu viezť aj dve dospelé osoby. Jazda trvá cca 7- 10 minút a deti do 8 rokov majú vstup v sprievode rodiča zdarma. 

Kolobežky MONSTER

Zjazd na horských Monster kolobežkách dole svahom je obľúbená atrakcia v stredisku. Kolobežky sú špeciálne určené na jazdu v horskom teréne a ich široké kolesá zabezpečia vysokú priľnavosť aj k náročnému terénu. Jazda na kolobežkách začína z vrcholovej stanice lanovky v Dedovke a končí v dolnej stanici lanovky. Dĺžka trasy je 1700 m. Prevýšenie je 314 m.

Klasické trampolíny a bungee trampolíny

Super zábavou hlavne pre malých skokanov sú trampolíny. Pre tých väčších je tu veľká trampolína X – Jump, ktorá umožňuje rôzne skoky a saltá až do výšky 7 m.  

Detský lanový park

V detskom lanovom centre sú  rôzne outdoorové prekážky určené najmä pre deti do 12 rokov. Na detskom okruhu je pre detičky pripravených niekoľko prekážok, ktoré sú prevažne 30 cm nad zemou, lanová pyramída, lanový tunel a tiež hojdačky. Park sa nachádza vedľa vrcholovej stanice lanovky Dedovka.

Snowparadise lanovy park

Historický kolotoč

Len v stredisku Snowparadise Veľká Rača Oščadnica nájdete repliku jedného z prvých kolotočov, aké v minulosti existovali. Vstup zdarma. 

Lukostreľba

Lukostreľba a vzduchovky sú k dispozícií pre firemné akcie, teambuildingy a väčšie skupiny. Túto atrakciu je potrebné vopred zarezervovať telefonicky na: +421 911 243 601, alebo emailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

Rozhľadňa Dedovka

Na Dedovke vyrástla 16 metrov vysoká rozhľadňa v nadmorskej výške 974 m v roku 2019. Návštevníci sa k nej môžu dostať z údolnej stanice Dedovky štvorsedačkovou lanovkou dlhou 1 200 m, alebo peši za približne 35 minút. Rozhľadňa je zároveň galériou so šiestimi výnimočnými plastikami, ktorých autorom je Ing. Stanislav Mikovčák. Každá z plastík má jedinečnú symboliku spätú s históriou Kysúc. Vstup do rozhľadne je bezplatný a pre verejnosť je prístupná počas celého roka.

Rozhladna Dedovka

 

Bike park

V Bike parku sa nachádza 5 vyznačených tratí pre zjazd na horských bicykloch v celkovej dĺžke až 10,6 km. Náročnejšie trate obsahujú prírodné aj umelé skoky, vlny či klopené zákruty a ich povrch je prevažne prírodný.bike park snow paradise trasy

 

Mapa atrakcií:

snowparadise letna mapa

 

A ak máte chuť zažiť ešte niečo navyše, príďte navštíviť stredisko aj počas akcií, ktoré sú pripravené v sezóne 2022: 

https://snowparadise.sk/letne-akcie-v-stredisku/

CENNÍK 2023

Otváracie hodiny

MESIAC DEŇ ČAS
MÁJ - JÚN SOBOTA - NEDEĽA a ŠTÁTNE SVIATKY 09:00 - 16:00 hod.
JÚL, AUGUST PONDELOK - PIATOK 09:00 - 17:00 hod.
JÚL, AUGUST SOBOTA - NEDEĽA a ŠTÁTNE SVIATKY      09:00 - 18:00 hod.
SEPTEMBER, OKTÓBER        SOBOTA - NEDEĽA a ŠTÁTNE SVIATKY 09:00 - 16:00 hod.
V prípade nepriaznivého počasia bude stredisko zatvorené.

Viac informácií: www.snowparadise.sk

Text a fotografie: Snowparadise Veľká Rača Oščadnica - webová stránka

 

Fotogaléria: 

 

Pin It