letoVROTVORENIE SEZÓNY: 8. mája 2020. Na Veľkej Rači si môžete užiť peknú dovolenku aj počas leta. Či už si plánujete len oddýchnuť a načerpať energiu v prekrásnej kysuckej prírode alebo ste aktívni milovníci horskej turistiky či cyklisti, ktorí môžu využiť kilometre trás po celej Oščadnici. Pre mladých nadšencov sú pripravené adrenalínové cyklistické zjazdy priamo v stredisku.

V letnom centre zábavy nájdete rôzne atrakcie pre všetky vekové kategórie. Centrum zábavy na Veľkej Rači je aj výborným tipom na školský výlet pre deti. Počas celého leta sa v stredisku konajú rôzne akcie, ktoré spestria letný prázdninový program každému návštevníkovi. Na Veľkej Rači - každému sa páči. 

Bobová dráha

Hlavnou atrakciou letnej sezóny je bobová horská dráha, ktorá svojou dĺžkou 1300 m patrí medzi najdlhšie bobové dráhy v strednej Európe. Celá dráha je konštruovaná s prihliadnutím na maximálnu bezpečnosť, pričom jeho maximálna rýchlosť je technicky prispôsobená na 40 km/h. Vozíky sú dvojmiestne, pričom sa na nich môžu viezť aj dve dospelé osoby. Na svoje si prídu všetci - malí aj veľkí. Príďte vyskúšať tento adrenalínový zážitok.

Kolobežky MONSTER

Zjazd na horských Monster kolobežkách dole svahom je obľúbená atrakcia v stredisku. Kolobežky sú špeciálne určené na jazdu v horskom teréne a ich široké kolesá zabezpečia vysokú priľnavosť aj k náročnému terénu. Jazda na kolobežkách začína z vrcholovej stanice lanovky v Dedovke. Jazda končí v dolnej stanici lanovky v Dedovke. Dĺžka trasy je 1700 m / Prevýšenie je 314 m.

Klasické trampolíny a bungee trampolíny

Super zábavou hlavne pre malých skokanov budú určite trampolíny, pre tých väčších je tu veľká trampolína X – Jump. Bungee trampolína je ideálna zábava na robenie rôznych sált, či už dvojitých, trojitých, vpred alebo vzad až do výšky 7 m. 

Detské lanové centrum

Nezabudli sme ani na úplne maličkých, pre nich je k dispozícii bezplatné lanové centrum. Na celom detskom okruhu je pre deťúrence pripravených 8 prekážok, lanová pyramída a lanový tunel. 

Aquazorbing

Predstavuje veľkú guľu vyrobenú z priehľadného PVC, ktorá je určená na chôdzu po vode. Vyskúšajte si bezpečnú a jedinečnú zábavu.

 

Lukostreľba

Môžete si vyskúšať strieľať z lukov s dreveným stredom a drevolaminátovými ramenami s mieridlami. Je to vhodné pre začiatočníkov na terčovú streľbu zo vzdialenosti od 5 do 10 m, podľa vyspelosti strieľajúceho.

Historický kolotoč

Zatočte sa na historickom kolotoči! Len v stredisku Snowparadise nájdete repliku jedného z prvých kolotočov, aké v minulosti existovali. Vstup zdarma!

Rozhľadňa Dedovka (úplne nová „atrakcia“ ):

V Snowparadise na Veľkej Rači vyrástla nová rozhľadňa v časti Dedovka v nadmorskej výške 974 m. Pokrstil ju starosta obce Oščadnica Ing. Marián Plevko a projektant Ing. Stanislav Mikovčák, symbolicky snehovou guľou počas otvorenia zimnej sezóny 14. decembra 2019. Celkom 16 metrov vysoká vyhliadková veža je situovaná kúsok od vrcholovej stanice lanovky Dedovka, priamo nad chatou Koliba. Stavba sa skladá z murovanej a drevenej časti a ideálne zapadá do celkového konceptu strediska Snowparadise. Návštevníci sa k nej môžu dostať z údolnej stanice Dedovky štvorsedačkovou lanovkou dlhou 1200 m, alebo peši za približne 35 minút. Keď vystúpite z lanovky, určite novú rozhľadňu neprehliadnete. Z rozhľadne sa vám naskytne nový nádherný výhľad z vtáčej perspektívy na okolité doliny a kopce. A to napríklad na obec Oščadnica, Skalité, časť Poľska a Česka, pohorie Malá Fatra (napr. Rozsutec, Chleb a Stoh,…) Rozhľadňa je zároveň galériou so šiestimi výnimočnými plastikami, ktorých autorom je Ing. Stanislav Mikovčák. Každá z plastík má jedinečnú symboliku spätú s históriou Kysúc. Vstup do rozhľadne je bezplatný a pre verejnosť je prístupná počas celého roka.

Rozhladna Dedovka

 

Bike park - viac info na tomto odkaze.bike park snow paradise trasy

 

Mapa atrakcií:

snowparadise - mapa

 

A ak máte chuť zažiť ešte niečo navyše, príďte navštíviť stredisko aj počas akcií, ktoré sú pripravené na toto leto: 

https://snowparadise.sk/letne-akcie-v-stredisku/

Otváracie hodiny

Máj - Jún

SO-NE a štátne sviatky 9:00 – 17:00 h

Júl - August

PO-PI od 9:00 – 17:00 h

SO-NE od 9:00 – 18:00 h

September - Október

SO-NE a štátne sviatky 9:00 – 17:00 h

V prípade nepriaznivého počasia bude stredisko zatvorené.

Viac informácií: www.snowparadise.sk

Fotogaléria: