thumb cyklobus ikonaRadi spoznávate región zo sedla bicykla a stalo sa vám už, že ste si trasu skrátili kvôli tomu, že zaujímavá lokalita je príliš ďaleko? Aj v tomto roku Žilinský samosprávny kraj v spolupráci s ďalšími subjektmi zabezpečuje cyklobus na trase Žilina - Nová Bystrica a späť. 

Bystrická magistrála je bezpečný cyklochodník vybudovaný mimo hlavnej cesty medzi Krásnom nad Kysucou a Novou Bystricou popri rieke Bystrica. Približne kopíruje trasu autobusu.

Cyklotrasa Bystrickou dolinou vás privedie napríklad aj k orloju v obci Stará Bystrica, ku kostolu v Zborove nad Bystricou s nádhernými vitrážami Vincenta Hložníka, či do Múzea kysuckej dediny vo Vychylovke. Zaujímavý je aj okruh okolo vodnej nádrže v Novej Bystrici. 

Cyklobusové spoje premávajú v sobotu, nedeľu a vo sviatok od 1. 5. 2022 do 25. 9. 2022. V termíne od 1. júla do 2. septembra 2022, teda počas letných prázdnin, cyklobusy jazdia aj v piatok.

Ak by ste sa vybrali na výlet na bicykli s deťmi, určite túto možnosť oceníte. Ak máte záujem o takúto službu, lístok si môžete zakúpiť priamo u vodiča (platí sa lístok podľa vzdialenosti + 0,50 € za bicykel), resp. využiť predpredaj v miestenkovom systéme https://amsbus.sk alebo osobne na Klientských centrách SAD Žilina (KC OC Mirage, AS Žilina, AS Martin, AS Čadca).

Už len stačí naložiť bicykel a vyraziť v ústrety širokým možnostiam cyklistického vyžitia, ktoré náš región ponúka. Na špeciálne vlečky, ktoré sú umiestnené za autobusom, sa zmestí až 24 bicyklov. V prípade naplnenia kapacity, majú prednosť zakúpené lístky v predpredaji. Pri zakúpení spiatočného lístka (cestovné + miestenky + dovozné bicykla) v predpredajnom systéme sa poplatok za spiatočnú cestu dovozné bicykla neúčtuje.

Smerom na Kysuce zostáva autobusová linka cyklobusov nezmenená.  Vyráža z autobusovej stanice v Žiline, pričom cyklobus prechádza aj cez Kysucké Nové Mesto, Krásno nad Kysucou a končí v Novej Bystrici.

bystricka magistrala

Prepravný poriadok je možné stiahnuť v PDF formáte tu

Cestovný poriadok kysuckého cyklobusu:

cyklobus 2 1

cyklo 2018 4

Zdroj a foto: www.zilinskazupa.sk, www.sadza.sk

 

 

 

Pin It