cyklopotulky kysuceTúto nedeľu na Kysuce zavítal štáb Českej a Slovenskej televízie s úmyslom natočiť reláciu Cyklopotulky.

Táto pravidelná relácia vysielaná na Slovenskej aj Českej televízii má za úlohu priblížiť divákom možnosti cykloturistiky v jednotlivých regiónoch Slovenska a Česka.

V minulosti už bola natáčaná jedna časť na Kysuciach, takže tentokrát OCR Kysuce spolu s VÚC Žilina prichystali pre štáb ďalšie zaujímavosti, ktoré pomôžu spropagovať región Kysuce. Začínali sme v nedeľu ráno predstavením obnoveného geoparku Megoňky a cyklotrasy MIlošová-Šance. Počasie nám prialo a dokonca na priehrade Milošová bola rybárska súťaž, čo vyzeralo ako by sme najali stovku komparzistov s udicami. (Čo by sme pre propagáciu Kysúc neurobili).

cyklopotulky kysuce 004Pokračovali sme presunom do Staškova k rodnému domu Jozefa Kronera, kde nás privítala šarmantná sprievodkyňa Veronika. Po mnohých informáciach o našom slávnom rodákovi si mali možnosť moderátori tejto relácie vyskúšať ďakovnú reč so soškou Oskara, ktorá je súčasťou expozície. No kto by odolal? Staškov nám predstavil ešte železničiarske múzeum a Chodník Jozefa Kronera a presúvali sme sa ďalej.

Ďalšou zastávkou bol nový cyklochodník Dunajov – Krásno nad Kysucou – Oščadnica. Sprievodcom na tomto cyklochodníku nám bol Ing. Jozef Grapa primátor mesta Krásno nad Kysucou. Predstavil Krásno nad Kysucou ako cyklomesto, ktoré je križovatkou najväčších cyklotrás na Kysuciach ale aj v širokom okolí. Musím uznať, že v Krásne urobili nesmierny kus práce a dôkazom bolo aj množstvo cyklistov na tejto trase, aj keď bola len nedávno otvorená. Myslím, že poznámka moderátorov tejto relácie „ Pokiaľ chcete bicyklovať, nájdite si cyklochodník, pokiaľ chcete s bicyklom chodiť po diaľnici, príďte do Krásna nad Kysucou“, to vystihla presne! Keďže počasie a krátky dážď zavelili na pauzu, využili sme ju na obed v MM Aréne a návštevou múzea so slávnym Mamutom.

Kysucké počasie prialo natáčaniu. Po krátkom daždi sa opäť vyjasnilo a my sme sa presunuli do Skanzenu vo Vychylovke, kde sa natočila posledná časť Cyklopotuliek po Kysuciach.

Pevne verím, že aj takouto cestou pomôžeme propagovať Kysuce a prilákame nových a nových návštevníkov. Pokiaľ Vás zaujíma výsledok, môžete si ho pozrieť na STV2 27.7. (sobota) o 9:00 hod.

Radovan Jakuš – riaditeľ OCR Kysuce

 

Pin It