CKL 2019 ikonaMesto Čadca, Dom kultúry v Čadci a ich partneri pripravili aj počas tohto leta cyklus kultúrnych, športových a spoločenských podujatí pod názvom Čadčianske kultúrne leto. 

Kam v Čadci počas leta?
Počas horúcich dní navštívte letné kúpalisko, ktoré otvorilo po prvýkrát svoje brány v roku 2017. V jeho priestoroch si môžete zahrať aj plážový volejbal, stolný tenis a využiť workoutové ihrisko. Sezóna potrvá  v závislosti od počasia do začiatku septembra.

 

Leto kúpaliskoDobrú pohodu, bohatý hlavný i sprievodný program už tradične ponúkne obyvateľom i návštevníkom mesta Bartolomejský hodový jarmok a festival Drôtománia, ktoré sú na programe 24. – 25. augusta a budú vyvrcholením kultúrneho leta v meste. Popri domácich obľúbených umeleckých sólistoch a kolektívoch ako sú DFS Kelčovan, DFS Kysučan či Helena Zahradníková, sa predstavia aj poprední slovenskí interpreti Janko Lehotský, Andrea Zimányiová, kapely InéKafe, Helenine oči, Smola a hrušky, Cimbal Bothers a ďalšie, ako aj umelci z partnerských miest Žywiec, Toruń a Valašské Meziříčíí. Lahôdkou pre milovníkov folklóru bude nepochybne vystúpenie jedného z najlepších slovenských súborov – FS Železiar z Košíc. Pre deti je pripravený zábavný program Elá Hop v podaní Divadla PIKI. Nebudú chýbať ani zaujímavé vystúpenia členov Cechu Terra de Selinan, ktorí predvedú rôzne aktivity tematicky viazané na dávnu históriu (šerm, lukostreľba, stredoveká kuchyňa a ďalšie).

Tešiť sa môžete aj na festival Revival night (23. august), na obľúbené Kino pod hviezdami (29. júl – 4. august) i na atraktívnu Expres Street Party (10. august).

Revival night

Galéria Čadca pozýva na výstavy Má to zmysel aj bez zmyslov (do 3. augusta) a Maľované pod Grapou (od 9. augusta).

Ďalšie podujatia ČKL nájdete na programových plagátoch a letákoch.

BHJ2019

Bartolomejský hodový jarmok a festival Drôtománia v Čadci je finančne podporený z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky prostredníctvom Organizácie cestovného ruchu Kysuce. 

Srdečne vás pozývame a prajeme vám krásne leto a príjemné zážitky.

Program Čadčianskeho kultúrneho leta 2019:

CKL