zima vyhodnotenieZimné obdobie je už nenávratne za nami a s ním aj zimná súťaž, ktorú si pre tých najmenších výletníkov pripravila Organizácia cestovného ruchu Kysuce. 

logo visegradOrganizácia cestovného ruchu Kysuce spolu so svojimi partnermi pripravila projekt na podporu a propagácie lyžiarskeho bežeckého športu na slovensko - poľsko - českom pohraničí. V rámci neho vytvoríme mapu lyžiarskych bežeckých trás, lyžiarskych stredísk a servisov na pohraničí.

F. PalkoV rámci získavania informácií o činnosti oblastných organizácií cestovného ruchu na Slovensku, navštívil štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR František Palko aj Kysuce.

Stretnutie štátneho tajomníka F. Palka, generálnej riaditeľky sekcie cestovného ruchu I. Magátovej, štátnej radkyne L. Šprochovej a riaditeľa kancelárie št. tajomníka Ľ. Nebeského s predstaviteľmi Organizácie cestovného ruchu Kysuce sa uskutočnilo v piatok 24.10.2014.

 

srnka zimaZima je pre mnohých ľudí najkrajším obdobím v roku. Zvlášť deti majú radosť zo stavania snehuliakov, spúšťania sa na sánkach, boboch i klzákoch. Nemôžeme opomenúť ani  lyže a bežky, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou výbavy na Kysuciach. 

thumb cestopisnikPrázdniny sa blížia a vy už hľadáte program pre svoje deti či vnúčatá? Už od 15. júna 2017 štartuje veľký letný projekt Organizácie cestovného ruchu Kysuce s názvom "Kysuce sú pre rodiny súce". Vo vynovenom šate, s novými pravidlami súťaže i novými zapojenými miestami prichádza ku Vám opäť po roku "Môj kysucký cestopisník". 

cyklo - SKOrganizácia cestovného ruchu Kysuce v spolupráci s dotknutými obcami, cez ktoré cyklochodník bude prechádzať, nechala v roku 2013 spracovať projektovú dokumentáciu "Cyklochodník Strieborná Kysuca". Dokumentácia bola v týchto dňoch spoločnosťou Archekta s.r.o. odovzdaná v troch vyhotoveniach investorovi - Organizácii cestovného ruchu Kysuce.

thumb Trenčín 6Vzhľadom na bezpečnostné hrozby v zahraničných dovolenkových destináciách, čoraz viac Slovákov hľadá inšpiráciu a tipy na strávenie letných mesiacov u nás doma. Nebolo tomu inak ani na 5. ročníku regionálneho veľtrhu cestovného ruchu Region Tour v Trenčíne, ktorý sa konal 13.-14. mája 2016. 

cadca v parizi malaCelé podujatie „Týždeň Kysúc v Paríži“, ktoré sa konalo od 8. apríla do 17. apríla 2016 vo francúzskom Paríži, vzniklo na základe iniciatívy rodáčky z Kysúc Dany Jedinákovej a Spolku rodákov z českých krajín a Slovenska (AOTS-Association des originaires des pays tchèques et slovaque).

DSC 0022 kópia

Posledný aprílový utorok sa stretli členovia Organizácie cestovného ruchu Kysuce na spoločnej pracovnej porade. Zámer bol jasný - naplánovať letné marketingové aktivity regiónu tak, aby sa štatistické ukazovatele návštevnosti Kysúc vyvíjali pozitívnym smerom. V jednoduchosti povedané, ako prilákať návštevníkov do regiónu a ponúknuť im hodnotný produkt cestovného ruchu.