thumb cestopisnikPrázdniny sa blížia a vy už hľadáte program pre svoje deti či vnúčatá? Už od 15. júna 2017 štartuje veľký letný projekt Organizácie cestovného ruchu Kysuce s názvom "Kysuce sú pre rodiny súce". Vo vynovenom šate, s novými pravidlami súťaže i novými zapojenými miestami prichádza ku Vám opäť po roku "Môj kysucký cestopisník". 

Riaditeľka Organizácie cestovného ruchu Kysuce, Emília Sloviaková, vysvetlila zámer tohto letného projektu:  "V minulom roku sme rozbehli pilotný projekt pre rodinky s deťmi, ktoré trávia svoje dovolenky či voľný čas v regióne Kysuce. Našim zámerom bolo ponúknuť tejto cieľovej skupine aktívnu a atraktívnu formu spoznávania regiónu. Nakoľko sme ho po minuloročnej letnej sezóne vyhodnotili ako úspešný, o čom svedčali pozitívne ohlasy a množstvo zapojených detí do súťaže, s členmi Organizácie cestovného ruchu Kysuce sme sa rozhodli opäť v ňom pokračovať". 

Ústrednou postavou projektu je malá nezbedná srnka, ktorá si hľadá na Kysuciach svojich kamarátov. Zvieratká má možnosť stretnúť na rôznych atraktívnych miestach - nielen pri prírodných a kultúrnych zaujímavostiach, ale i počas športových a adrenalínových aktivitách a podujatiach v regióne. Na každom mieste dieťa získa nálepku zvieratka do Môjho kysuckého cestopisníka. Ten je možné si bezplatne vyzdvihnúť na viac ako 20 rôznych miestach - v partnerských penziónoch, v informačných kanceláriách, na obecných úradoch i vo všetkých expozíciách Kysuckého múzea.

Niektoré miesta, najmä tie k prírodným atraktivitám regiónu (minerálnym prameňom, kamenným guliam, hranici troch štátov, vrcholu najvyššej hory), sú spojené aj s úlohou sa na takomto mieste v určitej pozícii odfotografovať. Nálepku zvieratka deti potom dostanú v informačných centrách po predložení fotografie. 

Aby toho nebolo málo, zbieranie nálepiek bude aj odmenené – deti získajú po nalepení minimálne 5 nálepiek v informačných centrách malý darček. Zároveň budú zaradené do veľkého októbrového žrebovania o vecné ceny. Jedno z celkového počtu 24 zvieratiek môžu deti nahradiť aj žolíkom. Ten získajú v Kysuckej izbe v Čadci. 

Letná súťaž trvá od 15. júna do 30. septembra. Všetky pravidlá si môžete prečítať v Štatúte súťaže tu. 

Presvedčte sa sami, že "Kysuce sú pre rodiny súce".  

cestopisnik web

Na týchto miestach získaš cestopisník:

letak web

Vzor - vnútro cestopisníka:

vnutro web

 

Tento projekt bol realizovaný vďaka finančnej podpory Ministerstva dopravy a výstavby SR. Ďakujeme za podporu. 

logo Slovakia travel SK