Ratrak-280x180

Táto bežecká trasa začala svoju púť v roku 2012. Združenie obcí Mikroregión Kysucký Triangel, ktorý združuje obce Skalité, Čierne a Svrčinovec, získalo finančnú podporu na zakúpenie stroja na úpravu lyžiarskych bežeckých trás, tzv. lavínu.

Medzinárodná stopa zdravia bola pôvodne plánovaná a realizovaná ako 45 km zokruhovaná trasa s prevýšením od 436 m n. m. vo Svrčinovci po 836 m n. m na vrchu Liesková nad Skalitým.

Z dôvodu výstavby diaľnice a obmedzených snehových podmienok sa v súčasnosti Medzinárodná stopa zdravia neupravuje v pôvodnom rozsahu.

Východiskovým bodom trasy je areál bývalého lyžiarskeho vleku Skalité - Serafínov, v ktorom sa nachádza upravený bežecký okruh, ktorý využíva aj Klub biatlonu ŠKP Skalité na svoje tréningy. Keďže je okruh osvetlený, môžu ho bežkári využiť aj vo večerných hodinách. Ak natrafíte počas svojej návštevy na členov biatlonového klubu, radi vám pomôžu aj s technikou bežkovania.

Aktuálnu úpravu časti Medzinárodnej stopy zdravia odporúčame overiť na stránke www.skalite.sk, www.regionkysuce.sk alebo cez Facebook stránku Klub biatlonu ŠKP Skalité.

Bežecká sezóna 2016/2017 je ukončená 

Aktuálna úprava bežeckej trasy v zimnej sezóne 2017/2018

Možnosti na napojenie sa na Medzinárodnú stopu zdravia:

  • Za Črchľou miestna komunikácia,
  • V miestnej časti Čierne-Košice panelová cesta smer Stankovo,
  • Z centra Skalitého po panelovej ceste na Lieskovú,
  • Skalité – u Kavaly za poľnohospodárskym družstvom Skalité, 
  • SKI Skalité Serafínov - možnosť doviesť sa vlakom.

stopa zdravia

 

stopa zdravia 2

 

mapa MSZ

 

Pôvodná trasa - v súčasnosti nie je upravená v plnom rozsahu

Prečo bežkovať na Kysuciach? Inšpiráciu nájdete vo videu:

Fotogaléria: