skimakov-280x180OTVORENIE SEZÓNY: 30. 12. 2019. Lyžiarske stredisko SKI MAKOV sa nachádza v obci Makov, v okrese Čadca, v Chránenej krajinnej oblasti Kysuce. Stredisko je obľúbené predovšetkým medzi mladými rodinami s deťmi, k čomu ho predurčujú najmä široké lyžiarske svahy, ktoré umožňujú bezpečnú lyžovačku. Lyžiarske zjazdovky stredne ťažké a ľahké (v celkovej dĺžke 6 050 m) sú položené v nadmorskej výške 660 – 948 m n.m. a sú pravidelne upravované.

V stredisku sú 4 lyžiarske vleky s celkovou prepravnou kapacitou 2 850 os./hod., 2 km zasnežovaných trás a 1 200 m dlhá osvetlená zjazdovka. K dispozícii je bezplatné parkovisko pre 260 osobných áut, ktoré sa nachádza priamo pri vleku. Do strediska je bezproblémový prístup.

Video upútavka na stredisko:

Zaujímavosti a služby v stredisku

V stredisku, priamo pri vlekoch, sa nachádza bufet s možnosťou posedenia si vo vnútri alebo na prekrytej terase s výhľadom na lyžiarske svahy. Taktiež si návštevníci môžu posedieť a zabaviť sa pri dobrej hudbe v novom APRES SKI BARE. Lyžiari majú možnosť občerstvenia aj v bufet pri hornej stanici vleku, priamo na hrebeni Javorníkov, odkiaľ je pekný výhľad na stredisko a Beskydy. K dispozícii je tiež detský SKIFUN park, SNOWPARK, snowtubing, požičovňa lyží a snowboardov a ski servis. Pre začiatočníkov slúži lyžiarska a snowboardová škola a škôlka.

Informácie: +421 (0)905 502 509, +421 (0)903 231 414, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.,www.skimakov.sk

Fotogaléria: 

 

Tip na ubytovanie priamo pod vlekom: SKI Apartmány Makov 

Apartmánový dom sa nachádza v tichom, kysuckom údolí Makova, priamo pod stanicou lyžiarskych vlekov SKI MAKOV, len niekoľko kilometrov od hraníc s Českou republikou. 

Ubytovanie
Komfortne a účelovo zariadené izby a apartmány, s dostatkom odkladacieho priestoru, s dobrým bezbariérovým prístupom, majú kapacitu až 72 pevných lôžok. Sú vhodné na rekreačné pobyty aj pre rodiny s malými deťmi. Taktiež je tu možné zorganizovať odborné semináre, teambuildingové stretnutia, workshopy, prednášky a školenia s kapacitou priestoru pre približne 65 účastníkov. K dispozícii sú dva školiace priestory. Príjemné prostredie je ideálne aj na rôzne rodinné oslavy vrátane svadieb.

Typy apartmánov a izieb:

  • 4 menšie izby (2 jednolôžkové postele)
  • 5 veľkých izieb (3 jednolôžkové postele)
  • 15 apartmánov (manželská posteľ + 1 posteľ)
  • 2 veľké apartmány (manželská posteľ + 2-3 postele)

vo väčších izbách a apartmánoch je možné doplniť 1-2 prístelky pre deti
izba prispôsobená bezbarierovému prístupu.

Reštaurácia a bar

Stravovanie je možné počas celého dňa v Reštaurácii s kapacitou 64 miest. Okrem regionálnej tu nájdete i špeciality svetovej kuchyne. Klientom je k dispozícií aj terasa s výhľadom na lyžiarske stredisko.

Wellness

Okrem aktívneho oddychu je pre návštevníkov k dispozícii wellness centrum, v ktorom si môžu oddýchnuť a načerpať nové sily. Nájdete tu klasickú suchú saunu, vírivú vaňu, ochladzovací bazénik, relaxačné ležadlá. Taktiež si môžete vybrať zo širokej ponuky masáží.

Discgolf

Od jari do neskorej jesene je pre návštevníkov k dispozícii discgolfové ihrisko, ktoré patrí medzi prvé na Slovensku.
Bližšie informácie: SKI APARTMÁNY MAKOV, www.makovapartmany.sk

SKI apartmany