penzion gajuz 001Penzión Solisko, nazvaný podľa "Soľnej cesty", ktorá prechádzala v minulosti obcou Oščadnica do Poľska, bol postavený v roku 2003. Nachádza sa v časti Závozy, 800 m od lyžiarskeho strediska Snowparadise Veľká Rača (lanová dráha Lalíky). 

Ubytovanie

Penzión Solisko*** ponúka celoročné ubytovanie v 13-tich útulných izbách a dvoch apartmánoch, s celkovou kapacitou 30 pevných lôžok, 12 gaučových a 4 posteľných prísteliek.

Izby sú vybavené TV prijímačom, telefónom, wifi pripojením, prístelkou a sociálnym zariadením so sprchovým kútom. Apartmán 1 je vybavený TV prijímačom, telefónom, wifi pripojením, mini chladničkou a sociálnym zariadením s rohovou vaňou. V Apartmáne 2 je naviac k dispozícii krb.

Wellness ponuka

  • rekreačný bazén s protiprúdom (dĺžka: 10 m, hĺbka: 1,3 m)
  • fínska sauna
  • parná sauna
  • ochladzovacia vaňa
  • oddychová miestnosť s tepitáriami
  • fitnes centrum

Wellness centrum je prístupné pre ubytovaných i neubytovaných hostí. Vstup do wellness je potrebné rezervovať vopred priamo na recepcii, alebo na tel. čísle +421 918 597 383, z dôvodu obmedzenej kapacity wellness centra.

Reštaurácia

Domáca kuchyňa je zameraná na jedlá z čerstvých surovín, prevažne z vlastnej produkcie chovu oviec, spracovania ovčieho mlieka a výrobkov z neho. Súčasťou jedálneho lístka sú tiež špeciality z diviny i domáce sladké jedlá a múčniky. Kapacita reštaurácie je 42 osôb. 

Jedálny lístok 

Podľa aktuálnej ponuky je možný aj predaj výrobkov z ovčieho mlieka - bryndze, hrudky, žinčice, korbáčov. Informácie priamo na recepcii, alebo na Roľníckom družstve Veľká Rača.

Vináreň

Vináreň ponúka viac ako 30 druhov kvalitných vín, predovšetkým z malých vinárstiev. Pre väčšie skupinky je možné zabezpečiť ochutnávky so someliérom (informácie získate telefonicky/emailom). Kapacita vinárne je 24 miest.

Spoločenské podujatia 

V penzióne je možné organizovať rôzne školenia, rodinné oslavy a teambuildingy. Firemné alebo rodinné akcie, posedenia sú možné do kapacity 40 osôb.

Kontakt

Závozy 1715
023 01 Oščadnica
GPS súradnice: 49°26´4“ S 18°56´35“ V

tel.: +421 918 597 383
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.web: www.penzionsolisko.sk

Zdroj a foto: Penzión Solisko - www.penzionsolisko.sk

Fotogaléria:

 

Pin It