thumb cyklobus ikonaSpoznávate radi región zo sedla bicykla a stalo sa Vám už, že ste si trasu skrátili kvôli tomu, že zaujímavá lokalita je príliš ďaleko? Aj v tomto roku Žilinský samosprávny kraj v spolupráci s ďalšími subjektmi zabezpečuje cyklobus na trase Žilina - Nová Bystrica a späť. 

Spoje premávajú každý víkend a sviatky od 6. júna 2020 do 27. septembra 2020 a v piatky od 03. júla do 28. septembra 2020. 

Ak by ste sa vybrali na výlet na bicykli s deťmi, určite túto možnosť oceníte. Ak máte záujem o takúto službu, lístok si môžete zakúpiť priamo u vodiča (platí sa lístok podľa vzdialenosti + 0,50 € za bicykel), resp. využiť predpredaj v miestenkovom systéme https://amsbus.sk alebo osobne na Klientských centrách SAD Žilina (KC OC Mirage, AS Žilina, AS Martin, AS Čadca).

Už len stačí naložiť bicykel a vyraziť v ústrety širokým možnostiam cyklistického vyžitia, ktoré náš región ponúka. Na špeciálne vlečky, ktoré sú umiestnené za autobusom, sa zmestí až 24 bicyklov, poprípade môžu cestujúci využiť šesťmiestny nosič, ktorý sa nachádza vzadu priamo na autobuse. V prípade naplnenia kapacity, majú prednosť zakúpené lístky v predpredaji. Pri zakúpení spiatočného lístka (cestovné + miestenky + dovozné bicykla) v predpredajnom systéme sa poplatok za spiatočnú cestu dovozné bicykla neúčtuje.

Smerom na Kysuce zostáva autobusová linka cyklobusov nezmenená.  Vyráža z autobusovej stanice v Žiline, pričom cyklobus prechádza aj cez Kysucké Nové Mesto, Krásno nad Kysucou a končí v Novej Bystrici.

Prepravný poriadok je možné stiahnuť v PDF formáte tu

Cestovný poriadok kysuckého cyklobusu:

cyklobus 2 1

cyklo 2018 4