Cierne bezkyDostatok snehu umožnil v januári 2021 upraviť bežecké stopy v obci Vysoká nad Kysucou. Pre aktuálne informácie sledujte stránku www.vysokanadkysucou.sk.

Text je prevzatý zo stránky obce.

Prvý okruh nájdete nad centrom obce. Začína sa ihneď za železničným prejazdom na ceste na Vrchrieku a pokračuje smerom do centra. Na okruh sa najpohodlnejšie dostanete priamo z parkoviska pri kostole sv. Matúša, ponad ktoré trať prechádza a kde môžete prípadne i odparkovať svoje auto. Nájdete na ňom rovinky, ale i stúpania a klesania. Užijú si ho hlavne vášniví bežkári nakoľko okruh meria približne 10 km!

Okruh 1

Druhý okruh nájdete v miestnej časti Nižný Kelčov. Okruh vedie po rovine Kelčovských lúk a je dlhý 2,5 km. Ak prídete autom, kľudne zaparkujte na odhrnutej ploche pred autobusovou zastávkou smerom do Vyšného Kelčova či pred pohostinstvom, s bežkami prejdite pár krokov na železničnú zastávku Nižný Kelčov, kde okruh začína a hor sa do stopy. A to najdôležitejšie - okruh môžete bezpečne absolvovať i večer s čelovkou.

Okruh 2

Tretí okruh je určený predovšetkým detským bežkárom a nachádza sa v areáli ZŠ s MŠ E. A. Cernana. Deti si na ňom môžu vyskúšať čaro bežkovania a vybudovať si tak pozitívny vzťah k tomuto krásnemu športu. Jeho dĺžka je cca 200m.

Okruh 3

Za realizáciu bežkárskych okruhov a ich údržbu obec Vysoká nad Kysucou ďakuje pánovi Miroslavovi Zemanovi, DHZ Vysoká nad Kysucou a spoločnosti ESTOR Building s.r.o za zapožičanie „stopára“.

Správa je aktualizovaná k 18. 01. 2021.