Kysucka magistralaKysuce sú stvorené pre každého. Či je leto alebo zima, o zábavu tu nie je núdza. A práve teraz, cez zimu, môžete čaro bystrickej doliny spoznávať aj inak ako na dvoch kolesách.

Aktuálna úprava bežeckej trasy v roku 2022:

03. 02. 2022 -  Krásno nad Kysucou - Nová Bystrica, OŠČADNINCA - KRÁSNO NAD KYSUCOU - DUNAJOV 

22. 01. 2022 - Krásno nad Kysucou - Nová Bystrica 

zároveň bola upravená aj trasa cyklomagistrály na úseku: OŠČADNINCA - KRÁSNO NAD KYSUCOU - DUNAJOV 

Upravený povrch Bystrickej cyklomagistrály je ideálny pre rekreačných bežkárov, ktorí si môžu svoju fyzickú kondíciu preveriť na takmer 16 km dlhej bežkárskej trase.

Celá dĺžka trasy je v prípade dobrých snehových podmienok upravovaná dvojpásovým skútrom s finišerom. Úpravu trasy zabezpečuje OOCR Malá Fatra. 

Trasa začína v Krásne nad Kysucou. Ak máte chvíľku čas, zastavte sa vo Vlastivednom múzeu, v ktorom sa ukrýva replika mamuta v životnej veľkosti. Po niekoľkých metroch na bežkách prejdete popod most, ktorý je zrejme jedným z najväčších dodnes zachovaných železobetónových mostov v strednej Európe pochádzajúcich zo začiatku 90. rokov 19. storočia. Ďalšiu zastávku si môžete urobiť v Zborove nad Bystricou. Zaujímavosťou tejto obce je kostol, ktorý ukrýva 40 vitráží od akademického maliara Vincenta Hložníka.

Mapa bezky Bystricka magistrala

 

Po dlhšom úseku tu máme ďalší bod na oddych, a to v Starej Bystrici. Obec je známa predovšetkým Slovenským orlojom. Unikátna stavba zaujme každého turistu, ktorý sem zavíta. A záver bežkárskeho dňa môže zavŕšiť v Novej Bystrici. Na bežkách je možné prejsť aj okolo vodnej nádrže, avšak táto trasa už nie je strojovo upravovaná. 

Prečo bežkovať na Kysuciach? Inšpiráciu nájdete vo videu:

 

 

Fotogaléria:

Pin It