Ratrak-280x180

Táto bežecká trasa začala svoju púť v roku 2012.

AKTUÁLNE 2022 (informácia k 26. 1. 2022)

Obec Skalité v spolupráci s Biatlonovým klubom Skalité, Organizáciou cestovného ruchu Kysuce strojovo upravila trať na bežky v SKI Skalité – Serafínov, kde je upravený 1,2 km novo osvetlený okruh.
Trať je osvetlená každý deň od 16:30 do 21:00 hod. Taktiež je možnosť priameho parkovania pri tratiach, k dispozícii sú aj lavičky (altánok). 

Združenie obcí Mikroregión Kysucký Triangel, ktorý združuje obce Skalité, Čierne a Svrčinovec, získalo finančnú podporu na zakúpenie stroja na úpravu lyžiarskych bežeckých trás, tzv. lavínu.

Medzinárodná stopa zdravia bola pôvodne plánovaná a realizovaná ako 45 km zokruhovaná trasa s prevýšením od 436 m n. m. vo Svrčinovci po 836 m n. m na vrchu Liesková nad Skalitým.Z dôvodu výstavby diaľnice a obmedzených snehových podmienok sa v súčasnosti Medzinárodná stopa zdravia neupravuje v pôvodnom rozsahu.

Východiskovým bodom trasy je areál bývalého lyžiarskeho vleku Skalité - Serafínov, v ktorom sa nachádza upravený bežecký okruh, ktorý využíva aj Klub biatlonu ŠKP Skalité na svoje tréningy. Ak natrafíte počas svojej návštevy na členov biatlonového klubu, radi vám pomôžu aj s technikou bežkovania.

Z dôvodu výstavby diaľnice a jej spustenia do prevádzky cez územia obcí Svrčinovec, Čierne a Skalité nie je zabezpečená úprava povrchu trate Medzinárodnej stopy zdravia po celej jej dĺžke! Bližšie aktuálne informácie o stave trate nájdete v zimnom období na stránke http://www.skalite.sk/  a http://www.regionkysuce.sk/.  

Taktiež upozorňujeme, že vstup na upravené trate bez bežeckej výstroje je zakázaný, a to hlavne štvorkolkám a skútrom.

stopa zdravia

 

stopa zdravia 2

 

mapa MSZ

 

Prečo bežkovať na Kysuciach? Inšpiráciu nájdete vo videu: 

 

Fotogaléria: 

Pin It