rozhladnaMrazivé a zimné dni si pýtajú nápad na dobrú turistiku. Nie vždy vám svieti slniečko, ale verte, že aj počas sneženia sa dá vyraziť von na turistiku. Samozrejme treba zvážiť svoje sily a vybrať si možno niečo jednoduchšie. Preto sme sa vydali na ďalšiu z rozhľadní na Kysuciach a to konkrétne na rozhľadňu u Jantov v Krásne nad Kysucou.

TIP NA VÝLET:  KALVÁRIA S ROZHĽADŇOU

Na rozhľadňu sa dostanete z viacerých strán. My sme si vybrali trasu spojenú s kalváriou. Trasa začína pri železničnej trati, kde je aj parkovisko (prípadne od železničnej stanice) po ceste cez Dielničky.

zima kysuce rozhlada u jantov001

zima kysuce rozhlada u jantov002

Auto nechávame na malom parkovisku nad ktorým je malá drevená kaplnka na stĺpiku. Ďalej nás označená cesta navedie smerom do kopca, kde po pár sto metroch začína kalvária. Krížová cesta vedie strmou cestou až na vrch Diel, blízko osady U Jantov, kde je aj náš cieľ.

Ako prichádzame k vrcholu, postupne sa nám z poza stromov vynára rozhľadňa s kamennými základmi. Je vysoká 25 metrov a ponúka návštevníkom krásne výhľady na okolité kopce, ale predovšetkým na pod ňou rozprestierajúce sa mesto Krásno nad Kysucou.

zima kysuce rozhlada u jantov016

zima kysuce rozhlada u jantov019

zima kysuce rozhlada u jantov020

Nám sa pri dnešnom výstupe výhľad nepošťastil, ale aspoň máme motiváciu navštíviť toto miesto opäť. Pri rozhľadni je vybudovaný aj prístrešok, slúžiaci na oddych a dobitie energie.


Ak vás počas tohto výletu očarí okolitá príroda, môžete sa vybrať cez lúku a narazíte na krásnu osadu U Jantov.

logo Slovakia travel SK3


Realizované s finančnou podporou
Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky

Autor a foto: CB Media, s.r.o

Pin It