thumb KyceraPríjemnou prechádzkou do okolia mesta Čadca je osada Kýčera, v ktorej sa nachádzajú pôvodné trvalo osídlené domčeky i nové, zrekonštruované rekreačné chalupy. Zaujímavosťou je, že táto osada má svoj vlastný cintorín. 

Nachádza sa v nadmorskej výške cca 700 m n.m. a vedie cez ňu viacero turistických trás - zelená, žltá i modrá značka. My sme sa vybrali po stopách zelenej trasy 5540 Čadca, stanica - Nesluša (22,6 km). Z Čadce, hlavnej stanice vedie trasa okolo Kysuckého múzea, smerom na sídlisko Žarec a lúčnym a lesným terénom s peknými výhľadmi na mesto i okolité kopce až do osady. Po viac ako hodinke chôdze si môžete oddýchnuť na lavičke pri miestnej kaplnke. 

Podľa fyzickej kondície, chuti i počasia sa môžete rozhodnúť v pokračovaní trasy. Ďalej po zelenej sa dostanete na Vojtov vrch, Črchľu a Chotárny kopec, skade sa môžete napojiť na červenú značku smerom cez Husárik (občerstviť sa môžete v horskom hoteli) späť až do Čadce. Kratšou alternatívou je žltá značka, ktorá Vás po 40 minútach dovedie z Kýčery do Čadca - Vojty. Tu môžete ešte pozrieť vojtovské minerálne pramene, nastúpiť na autobus alebo pešo po ceste prísť až do centra Čadce. Modrá značka Vás dovedie k píle do Oščadnice.

Fotogaléria:

 

 

 

Pin It