Zima na Kysuciach

bezecka magistrala f 8

Informácie sú aktualizované dňa 2. 3. 2023. Momentálna situácia na bežeckých trasách je v regióne nepriaznivá. 

TEŠÍME SA NA VÁS V NOVEJ ZIMNEJ SEZÓNE. 

bjm-280x180

Najznámejšia bežecká trasa na Kysuciach je vedená pohorím Javorníkov v nadmorskej výške od 685 po 1 050 m n. m. Hlavná trasa má dĺžku 50 km a je rozdelená na viaceré čiastkové a pripájacie trasy.

Vianoce 2022

Mesto Čadca ako centrum kultúrneho života na Kysuciach vždy lákalo svojich návštevníkov a obyvateľov na podujatia, ktoré im dopriali odpočinok, očarenie a veľa krásnych spomienok. Nebude tomu ani tento rok. Mesto si pripravilo zaujímavý a hodnotný program.

skialp

Skialpinizmus je zimný šport, ktorý je vo svete a aj na Slovensku čoraz viac populárnejší. Aj v Snowparadise Veľká Rača Oščadnica majú skialpinisti veľa možností, ktoré však majú svoje pravidlá.

thumb detska skolka

Detská lyžiarska škôlka Snehové kráľovstvo v Snowparadise Veľká Rača Oščadnica sa nachádza v časti Dedovka, medzi zjazdovkami Košariská 1 a Košariská 2.

Velka Raca

Otvorenie sezóny: 17. decembra 2022.

Medzinárodné lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica sa nachádza na Kysuciach, v pohorí Kysucké Beskydy.

skimakov-280x180

Lyžiarske stredisko SKI MAKOV sa nachádza v obci Makov, v okrese Čadca, v Chránenej krajinnej oblasti Kysuce. Stredisko je obľúbené predovšetkým medzi mladými rodinami s deťmi, k čomu ho predurčujú najmä široké lyžiarske svahy, ktoré umožňujú bezpečnú lyžovačku.

sportcentrum-01

Lyžiarske stredisko ŠPORTCENTRUM sa nachádza priamo v strede obce Oščadnica. K dispozícii sú tu dva lyžiarske vleky. Prvý je detský s nízkym vedením dopravného lana s dĺžkou cca 120 m.  Druhý má dĺžku 500 m a prevýšenie 95 m.

tabor

Vrchol Tábora s nadmorskou výškou 697 m n. m. je dominantou Kysuckého Nového Mesta. Od roku 2015 je na ňom vystavaná mohutná, štvorposchodová drevená rozhľadňa, ktorá je v súčasnosti najmladšou na Kysuciach.

Bystricka magistrala

Máte nové bežky, žiadne skúsenosti a hľadáte vhodný terén pre začiatočníkov? Alebo už máte na bežkách čo to "odbehnuté", ale zjazdy vám stále robia problémy a bojíte sa pádov?