Novinky

Mesto Čadca ako centrum kultúrneho života na Kysuciach vždy lákalo svojich návštevníkov a obyvateľov na podujatia, ktoré im dopriali odpočinok, očarenie a veľa krásnych spomienok. Nebude tomu ani tento rok. Mesto si pripravilo zaujímavý a hodnotný program.

Počas letného obdobia vyhlásila Organizácia cestovného ruchu Kysuce súťaž zameranú na spoznávanie kysuckých osád. Úlohou bolo navštíviť minimálne 5 osád zo zoznamu najkrajších osád na Kysuciach, urobiť si fotografiu a vyplniť súťažný formulár. 

Už len do 15. októbra 2022 sa môžete zapojiť do súťaže, ktorú vytvorila Organizácia cestovného ruchu Kysuce na podporu myšlienky a prezentácie regiónu Kysuce ako "kraja osád". 

Kysuca, Kysuca, studená vodička.. keď sa ťa napijem, keď sa ťa napijem, bolí ma hlavička, bolí ma hlavička. 

Región Kysuce je od nepamäti spätý s hlbokou vierou miestnych obyvateľov. S prosbami a túžbami sa utiekali "tam hore", prosili, ďakovali i s pokorou prijímali svoj často neľahký život. Dôkazom toho je nespočetne veľa kaplniek, krížikov, "božích múk" roztrúsených po celom regióne. 

Miesta voňajúce pokosenou trávou, čerstvým vetríkom, drevom i kusom histórie. To sú kysucké osady a chotáre. Roztrúsené blízko obcí a miest, ale aj tie na "konci sveta", či "pánu Bohu za chrbtom". Ktoré z nich ste už navštívili?

 

Turzovské leto so sebou prináša desiatky podujatí, z ktorých majú mnohé dlhú tradíciu a spájajú sa s osvedčenou kvalitou. Vyvrcholením programu bude 50. ročník Beskydských slávností. Srdečne vás pozývame. 

Mesto Čadca, Dom kultúry v Čadci a ich partneri pripravili aj počas tohto leta cyklus kultúrnych, športových a spoločenských podujatí pod názvom Čadčianske kultúrne leto. 

Historická lesná úvraťová železnica v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke opäť PREMÁVA. 

Radi spoznávate región zo sedla bicykla a stalo sa vám už, že ste si trasu skrátili kvôli tomu, že zaujímavá lokalita je príliš ďaleko? Aj v tomto roku Žilinský samosprávny kraj v spolupráci s ďalšími subjektmi zabezpečuje cyklobus na trase Žilina - Nová Bystrica a späť.