Novinky

Kysuca, Kysuca, studená vodička.. keď sa ťa napijem, keď sa ťa napijem, bolí ma hlavička, bolí ma hlavička. 

Región Kysuce je od nepamäti spätý s hlbokou vierou miestnych obyvateľov. S prosbami a túžbami sa utiekali "tam hore", prosili, ďakovali i s pokorou prijímali svoj často neľahký život. Dôkazom toho je nespočetne veľa kaplniek, krížikov, "božích múk" roztrúsených po celom regióne. 

Miesta voňajúce pokosenou trávou, čerstvým vetríkom, drevom i kusom histórie. To sú kysucké osady a chotáre. Roztrúsené blízko obcí a miest, ale aj tie na "konci sveta", či "pánu Bohu za chrbtom". Ktoré z nich ste už navštívili?

 

Turzovské leto so sebou prináša desiatky podujatí, z ktorých majú mnohé dlhú tradíciu a spájajú sa s osvedčenou kvalitou. Vyvrcholením programu bude 50. ročník Beskydských slávností. Srdečne vás pozývame. 

Rozprávková lavička, ktorá bola spustená do prevádzky v roku 2021 vo Vysokej nad Kysucou, má svoju "sestru". Tá je umiestnená v areáli Mestského kúpaliska v  Čadci. Iniciátorom výstavby tohto zaujímavého diela bolo Mesto Čadca v spolupráci s Organizáciou cestovného ruchu Kysuce, ktorá lavičku financovala zo štátnej dotácie a vlastných zdrojov. 

Mesto Čadca, Dom kultúry v Čadci a ich partneri pripravili aj počas tohto leta cyklus kultúrnych, športových a spoločenských podujatí pod názvom Čadčianske kultúrne leto. 

Historická lesná úvraťová železnica v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke opäť PREMÁVA. 

Radi spoznávate región zo sedla bicykla a stalo sa vám už, že ste si trasu skrátili kvôli tomu, že zaujímavá lokalita je príliš ďaleko? Aj v tomto roku Žilinský samosprávny kraj v spolupráci s ďalšími subjektmi zabezpečuje cyklobus na trase Žilina - Nová Bystrica a späť.