Lyžiarske bežecké trasy

bezkovanie vysoka nad kysucou

V obci upravili dva bežkárske okruhy - Kelčovské lúky a Liesková. Okruh Kelčovské lúky môžete absolvovať aj večer s čelovkou.

Kysucka magistrala

Kysuce sú stvorené pre každého. Či je leto alebo zima, o zábavu tu nie je núdza. A práve teraz, cez zimu, môžete čaro bystrickej doliny spoznávať aj inak ako na dvoch kolesách.

Ratrak-280x180

Medzinárodná stopa zdravia v súčasnosti nebýva upravená v pôvodnom rozsahu, a to z dôvodu výstavby diaľnice. Upravené sú viaceré trasy v obciach Čierne, Skalité a Svrčinovec. 

bjm-280x180

Najznámejšia bežecká trasa na Kysuciach je vedená pohorím Javorníkov v nadmorskej výške od 685 po 1 050 m n. m. Hlavná trasa má dĺžku 50 km a je rozdelená na viaceré čiastkové a pripájacie trasy.

kaplnka

Beskydsko - Javornícka lyžiarska bežecká magistrála je nepochybne najobľúbenejšou zimnou bežeckou trasou na Kysuciach. Hlavný hrebeň magistrály, prechádzajúci pohorím Javorníky, je rozdelený na niekoľko čiastkových trás. Jednou z nich je aj Semeteš - Melocík. 

Cierne bezky

Dostatok snehu umožnil vo februári 2023 upraviť bežecké stopy na viacerých úsekov v obciach Čierne a Svrčinovec. Pre aktuálne informácie pozrite na stránke www.obeccierne.sk a www.svrcinovec.sk

Bystricka magistrala

Máte nové bežky, žiadne skúsenosti a hľadáte vhodný terén pre začiatočníkov? Alebo už máte na bežkách čo to "odbehnuté", ale zjazdy vám stále robia problémy a bojíte sa pádov?

melocik

Ak bežkujete už dlho a radi, určite poznáte Beskydsko - Javornícku lyžiarsku bežeckú magistrálu a jej trasy. Magistrála spája Čadcu s Makovom v dĺžke viac ako 50 km.

Petranky bezky

Kvality a účinky bežkovania netreba  nikomu zvlášť predstavovať. Zároveň pohyb na čerstvom vzduchu neprospieva iba telu, ale aj duši.

bezkar

Obec Oščadnica má svojou polohou vytvorené jedinečné podmienky pre bežecké lyžovanie. V roku 2023 sa strojovo upravujú viaceré atraktívne trasy v obci na bežecké lyžovanie.