Lyžiarske bežecké trasy

V obci upravili dva bežkárske okruhy - Kelčovské lúky a Liesková. Okruh Kelčovské lúky môžete absolvovať aj večer s čelovkou.

Snehové podmienky na bežecké lyžovanie nie sú ideálne, ale niektoré trate sú stále zjazdné.

Kysuce sú stvorené pre každého. Či je leto alebo zima, o zábavu tu nie je núdza. A práve teraz, cez zimu, môžete čaro bystrickej doliny spoznávať aj inak ako na dvoch kolesách.

Táto bežecká trasa začala svoju púť v roku 2012.

Najznámejšia bežecká trasa na Kysuciach je vedená pohorím Javorníkov v nadmorskej výške od 685 po 1 050 m n. m. Hlavná trasa má dĺžku 50 km a je rozdelená na viaceré čiastkové a pripájacie trasy.

Beskydsko - Javornícka lyžiarska bežecká magistrála je nepochybne najobľúbenejšou zimnou bežeckou trasou na Kysuciach. Hlavný hrebeň magistrály, prechádzajúci pohorím Javorníky, je rozdelený na niekoľko čiastkových trás. Jednou z nich je aj Semeteš - Melocík. 

Dostatok snehu umožnil vo februári 2022 upraviť bežecké stopy na viacerých úsekov v obciach Čierne a Svrčinovec. Pre aktuálne informácie pozrite na stránke www.obeccierne.sk a www.svrcinovec.sk

Máte nové bežky, žiadne skúsenosti a hľadáte vhodný terén pre začiatočníkov? Alebo už máte na bežkách čo to "odbehnuté", ale zjazdy vám stále robia problémy a bojíte sa pádov?

Ak bežkujete už dlho a radi, určite poznáte Beskydsko - Javornícku lyžiarsku bežeckú magistrálu a jej trasy. Magistrála spája Čadcu s Makovom v dĺžke viac ako 50 km.

Kvality a účinky bežkovania netreba  nikomu zvlášť predstavovať. Zároveň pohyb na čerstvom vzduchu neprospieva iba telu, ale aj duši.

Obec Oščadnica má svojou polohou vytvorené jedinečné podmienky pre bežecké lyžovanie. V roku 2022 sa strojovo upravujú viaceré atraktívne trasy v obci na bežecké lyžovanie.