Cyklotrasy

Stare sance svrcinovec

 

Napriek faktu, že dnes obranný systém Šance - Valy nemá už svoje opodstatnenie, na Kysuciach miesta s touto historickou zaujímavosťou dostali nový nádych. Jedným z nich sú aj Staré Šance vo Svrčinovci. 

thumb cyklobus ikona

Radi spoznávate región zo sedla bicykla a stalo sa vám už, že ste si trasu skrátili kvôli tomu, že zaujímavá lokalita je príliš ďaleko? Aj v tomto roku Žilinský samosprávny kraj v spolupráci s ďalšími subjektmi zabezpečuje cyklobus na trase Žilina - Nová Bystrica a späť. 

Pozrite si prehľad cyklotrás na Kysuciach.

Medvedia skala cyklo

Cyklotrasa vzájomnosti spája Námestie Jána Palárika v centre obce Raková s impozantnou skalnou stenou pri hranici s Českou republikou, ktorá má pomenovanie „Medvedia skala“.

thumb ikona

Milošová je mestskou časťou Čadce. Väčšina ľudí si ju spája s kamennými guľami, ktoré sa nachádzajú na jej samom konci - v Megoňkách. Ak sa vydáte do Milošovej z Čadce na bicykli, možno Vás prekvapia výrazné stúpania a "našťastie" aj klesania, na ktorých si trošku oddýchnete.

Bukov Oscadnica ikona

Napriek tomu, že túto cyklotrasu v mapách nenájdete, určite vám ju odporučí nejeden miestny priaznivec dvojkolesových tátošov. Trasa charakteristická stúpaním, ktoré je však odmenené dlhým zjazdom po upravených lesných cestách, bude určite balzamom na vašu športovú dušu.

cyklopotulky mala

Ak radi spoznávate prírodu a pamiatky regiónov zo sedla bicykla, tak práve Vás môže zaujať relácia  s názvom Cyklopotulky. Na Kysuce zavítal štáb dvakrát - v roku 2016 bola nakrútená časť z obce Oščadnica, v roku 2019 zo Staškova, Krásna nad Kysucou a Čadce (reportáž nájdete na tomto odkaze).

turisti

Kysuce sú regiónom nepoznaným, krásnym vo svojej jednoduchosti, pokorným vo svojej viere, tradičným vo svojom folklóre a umení, dobrosrdečným vo svojej pohostinnosti a zároveň svetovým vo svojich prírodných krásach.