rozhladna ocrTo že je vonku sneh a zima neznamená, že máme sedieť doma. Krásne zimné počasie škoda nevyužiť, preto vás pozývame pozrieť na novú rozhľadňu, ktorá vyrástla na mieste zvanom "Surovina" pod Kalinovým vrchom v Oščadnici. Kysuce nie sú len kraj chotárov a osád, ale aj krajom rozhľadní.

 

Rozhľadňa je dominantou náučného chodníka na žlto značenej trase a tiež hrebeňovky po modrej trase.
Tentokrát sme zvolili žltú trasu ktorá vedie priamo z centra Oščadnice od lyžiarskeho strediska Športcentrum Gajuz.

Z parkoviska sme vyrazili popri lyžiarskom svahu a už po pár sto metroch sme narazili na označený chodník k rozhľadni. Je to nenáročná trasa, s miernym stúpaním preto sa nemusíte obávať zobrať na výlet aj menšie deti. Tie si môžu po ceste oddýchnuť na viacerých odpočívadlách s lavičkou. Pri každom odpočívadle nájdete informačnú tabuľu s fotografiami a popisom.

Keď miniete les, rozprestrie sa pred vami pekná, priestranná lúka, kde na horizonte zbadáte rozhľadňu. Do cieľa teda nieje ďaleko.

 rozcestnik rozhladna

 luka pod rozhladnou oscadnica

Prechádzame okolo posedenia kde sa môžete občerstviť pred ďalšou cestou. Zo samotnej rozhľadne uvidíte krásne výhľady na oščadnickú dolinu, Krásno nad Kysucou a Čadcu.
Na mieste nájdete aj informačnú mapu, kde sme si pozreli ďalšie trasy kde môžeme z tohto miesta pokračovať.
Rozhľadňa sa nachádza na hrebeni, po ktorom vedie aj modrá značka. Tá vedie z miesta Oščadnica Píla až na Veľkú Raču je vhodná aj pre cyklistov.

 

 rozhladna v oscadnici zima1

 rozhladna v oscadnici zima2

rozhladna v oscadnici zima

Napriek tomu, že rozhľadňa nebola ešte oficiálne otvorená kvôli momentálnej situácii, vy určite nemusíte čakať. Môžete ju navštíviť už teraz.

 

Zapoj sa do prebiehajúcej súťaže a vyhraj 2 celodenné lístky na Lyžovačku na Kysuciach:

 

logo Slovakia travel SK3


Realizované s finančnou podporou
Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky

Autor a foto: CB Media s.r.o

Pin It