Priaznivcom turistiky je webová stránka www.hiking.sk určite dobre známa. Nájdete tu rôzne tipy na turistické a cykloturistické trasy a reportážne články zo Slovenska i zahraničia. Skvelým pomocníkom je turistická mapa, s ktorou je plánovanie výletov oveľa jednoduchšie a zábavnejšie.
Zaujímavý tip na výlet ponúka prekrásna kysucká príroda, v ktorej objavovanie tajných lesných ciest, nazretie do starých pamiatok, kostolíkov či prekonávanie samého seba na túrach, je balzamom na duši.
Prírodná rezervácia Klokočovské skálie je charakteristická nielen výskytom chránených druhov rastlín a živočíchov, ale predovšetkým skalnou, pieskovcovou stenou, ktorá ukrýva geologickú raritu - kamenné gule.
Stena je vysoká od dvoch do dvadsiatich metrov a dlhá približne 300 metrov. Po vypadnutých guliach v nej ostali miskovité odtlačky, ktoré pripomínajú ich nedávnu existenciu v skalnej stene. V samotnom území platí 5., najprísnejší stupeň ochrany, v ktorom sa uplatňuje bezzásahový režim.
Na území Mesta Čadca sa nachádzajú tri významné prírodné pamiatky. Okrem kamenných gúľ v Milošovej - Megoňkách a Bukovského prameňa, je to aj Vojtovský prameň. Od roku 2012 vedie k trom minerálnym prameňom náučný chodník.
Vrchol Tábora s nadmorskou výškou 697 m n. m. je dominantou Kysuckého Nového Mesta. Od roku 2015 je na ňom vystavaná mohutná, štvorposchodová drevená rozhľadňa, ktorá je v súčasnosti najmladšou na Kysuciach. Cesta k nej vedie zo železničnej stanice Kysucké Nové Mesto po modro značkovanom turistickom chodníku.
O pôvode názvu lokality Biely Kríž sa traduje množstvo príbehov. Či už tu násilne zomrel niektorý zo strážnikov, ktorý ochraňoval hranicu pred pašerákmi tabaku, alebo mor ich skolil viacerých, každopádne nielen pôvod tohto miesta je zaujímavý. Nachádza sa tu viacero zariadení, ktoré ponúkajú pre turistov a cykloturistov občerstvenie a oddych, s pozoruhodnou a slávnou históriu.