Velka raca ruzica

Zaujímavý tip na výlet ponúka prekrásna kysucká príroda, v ktorej objavovanie tajných lesných ciest, nazretie do starých pamiatok, kostolíkov či prekonávanie samého seba na túrach, je balzamom na duši.

Prostredníctvom štyroch tematických trás: Zbojníckym chodníčkom po Veľkej Rači, Potulky krajom kysuckých goralov, Putovanie za najväčšou drevenou sochou na Slovensku a Čarovná kysucká príroda, si nielen oddýchnete v lone kysuckej prírody, prejdete sa miestami, kde údajne v minulosti prechádzali zbojnícke družiny, ale i objavíte miesta, v ktorých ako keby zastal čas. Nezabudnite sa napiť zo zbojníckej studničky v Dedovke, ku ktorej sa viaže povesť o zbojníkovi Jakubovi Chliastakovi a navštíviť oščadnické kaplnky plné pokoja a pokory. Vhodnú trasu si vyberiete podľa kondície vašich spoločníkov (samozrejme i detí), chuti spoznávania regiónu a počasia. Všetky sú schodné pešo i na bicykloch. 

Oddýchnuť a nabrať energiu môžete nielen pri prechádzke prírodou, ale aj návštevou  zábavného centra Snowparadise Veľká Rača, v ktorom určite vyskúšajte jazdu na najdlhšej bobovej dráhe v strednej Európe, tarzaní zvoz na lane (Karolšus), aquazorbing, bungee trampolíny a iné atrakcie, ktoré zabavia malých aj veľkých oščadnických návštevníkov. 

Blog k tematickým trasám nájdete tu

ŽIVÁ PANORÁMA Z VEĽKEJ RAČE: tu. 

Viac informácií o stredisku Snowparadise Veľká Rača Oščadnica nájdete tu.

Zbojnicky chodnicek

Kraj kysuckych goralov

Drevena socha orloj

Priroda

 

Text: Mgr. Katarína Lušňáková 

Aktualizácia: 26 4. 2022

Pin It