thumb Doroťanka 33Klokočov sa rozprestiera na území viac ako 50 km2 na hraniciach s Českou republikou a poskytuje nekonečne nádherné scenérie. Ak máte čas len 2-3 hodinky a chuť sa vybrať na krátku prechádzku s deťmi, máme pre vás tip, ktorý presahuje slovenské hranice - Horská chata Doroťanka.

Trasa: neznačená, celková dĺžka: 4,7 km (pre zostup rovnakou trasou)

Do miestnej časti Klokočov - Vrchpredmier sa dostanete pešo, autobusom, autom i na bicykli. Ak sa vydáte autom, zaparkujte pri krčme vo Vrchpredmieri a vydajte sa pešo doľava po ceste. Trasa na Doroťanku nie je značená. Ak by ste šli doprava, po žltej značke sa dostanete do vyhľadávanej lokality Biely Kríž.

Pohodlným tempom prídete za cca 2,3 km k chate, ktorá bola postavená počas druhej svetovej vojny ako colnica pre nemeckých vojakov na ochranu hraníc pred Slovenským štátom. Chata je otvorená počas celého roka a poskytuje turistom príjemnú zastávku na hrebeňovej trase, ktorá prechádza z Bumbálky cez Klokočov - Konečnú, Biely Kríž až po Visolaje.

Zostúpiť môžete po rovnakej trase, alebo pokračovať smerom na Klokočov - Konečnú 2,5 km (na autobus), resp. do druhej strany pokračovať na Biely Kríž (3,5 km) a odtiaľ po žltej značke naspäť k autu (cca 1 hodina).

Pin It